Kurumsal Aile Firması Yapısı

1976 yılında kurulan Rimteks, 3 nesilden beri gün geçtikçe kurumsallaşan ve organizasyonunu iş geliştirme ve mükemmelleştirme odaklı bir şekilde geliştiren, son birkaç yılda ise dinamik ve genç mühendislerin de kadroya katılması ile iyice güçlü bir yapıya kavuşmuş, bir aile firmasıdır.

Rönesans Dönemi

1996'da şu anda Avcılar'da bulunan kendi fabrika binasını inşa ederek entegre bir şekilde büyümeyi hedefleyen Rimteks, 2000'li yıllarda kalite ve kapasite yönünde yaptığı büyük atılımlarla kendini geliştirmiş olup, 2005 yılında ise kabuk değiştirerek dinamik bir şekilde kendini yenilemiştir.

Genç ve dinamik bir mühendis ekibini, uzun yılların tecrübeli ekibiyle birleştirerek oluşturulan sinerji, Rimteks'i uzun yıllar başarıya koşturacak bir yere yükseltmiştir.

Organizasyonu ve firmadaki kalite anlayışı, komple müşteri odaklı hale getiren yeni yapı firmanın pazardaki lider konumunu pekiştirerek arkadaki firmalarla aranın iyice açılmasına olanak sağlamıştır.

Son yıllarda yapılan yeni yatırımlar ile hem hızlı ve daha kaliteli üretim için olanak sağlamış hem de müşterilere verilen hizmet sayısını ve kalitesini artırmıştır.

Uluslararası Tekstilde Rimteks'in Yeri

Türkiye'de her zaman öncü yapısıyla lider konumda yer alan Rimteks en üst kalite arayan firmaların aradığı Öko-tex 100 Class 1 kalitesiyle bu konuda üretim yapan ilk firmadır.

ISO 9001 kalite sistemini  ve belgesini de bu sektörde ilk olarak alan ve uygulayan Rimteks günümüzde, Avrupa'daki yerini gerek üretim kalitesiyle, gerek her yıl yeni çıkardığı binlerce üründen oluşan koleksiyonuyla iyice sağlamlaştırarak, en çok tercih edilen ilk 3 firma arasına kazımış ve yukarı doğru çıkışını sürdürmektedir. 2016 yılından itibaren ise yeni ürünler geliştirme konusunda Avrupa’nın liderliğini zorlamaktadır.

Güney Amerika'dan Hindistan ve Çin'e kadar 35’i aşkın ülkeye ihracat yaparak sektörünün de lokomotifi durumundadır. Her yıl ihracat miktarını ciddi şekilde artıran Rimteks, 2016 itibariyle üretiminin % 75 ini direkt olarak yurt dışındaki markalara yapmaktadır.

İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, İspanyolca hizmet verebilen ihracat ekibimiz müşterilerinin tüm taleplerini en iyi şekilde yerine getirmek için gayret etmektedir.