Hakkımızda

İç çamaşırı ile dış giyim üreticilerinin, medikal tekstil ürünleri imalatçılarının ve otomotiv sanayi sektörünün ana tedarikçilerinden Rimteks 1976 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Tüm imalatını bir terzi gibi müşteriye özel üreten Rimteks, konfeksiyon firmalarının ana hammaddelerinden olan, endüstriyel şerit ve fantezi lastik ihtiyaçları konusunda müşterilerinin çözüm ortağı zihniyetiyle çalışmaktadır. 

İlk yıllarında her türlü konfeksiyon lastiği ve şerit üretimi yaparak başlayan Rimteks A.Ş. ilerleyen birkaç yılda gerek kapasite, gerekse teknoloji yönünde kendini son derece geliştirerek  uzun yıllardır Türkiye'de lider konumda yer almaktadır. Öncelikle iç çamaşırı lastiği ve dantelleri konusunda ihtisaslaşma yoluna giden Rimteks, bu konuda yıllar süren çalışmalar sonucu günümüzde Avrupa'nın en iyi ilk 3 firması arasında yerini almıştır. Her yıl katıldığı fuarlarda sergilemek üzere 1.000 i aşkın yeni ürün geliştiren Rimteks, Ar-ge çalışmalarıyla ve yürüttüğü projelerle konfeksiyon ve iç çamaşırı üreticilerinin en önemli partneri olmuştur.

2005 yılında kabuk değiştirerek kendini yenileyen Rimteks, gerek kurumsal yapı, gerekse personel yönünden mühendislerden oluşan bir ekibin yürüttüğü bir tekstil gemisi haline gelmiştir.

2009 yılında müşteri odaklılığını bir kademe daha artıran Rimteks, sektöründeki müşterilerin talepleriyle ilgili partner firmalarla birlikte ürün çeşidini artırarak hizmetlerini çoğaltmıştır. Üretiminin % 75'ini direkt ihraç eden Rimteks, Türkiye'de sektörün lokomotifi durumunu muhafaza etmektedir. Dünyanın en üst düzey markalarına üretim yapan Rimteks, farklı sektörlere hitap eden geniş ürün yelpazesiyle farklı iş kollarının taleplerine cevap verebilmektedir.

Günümüzde ise üretim verimliliği ve kalite sürekliliği çalışmaları konusunda uzmanlaşan Rimteks,  en uygun malzemeyi, en yüksek kalitede, en kısa sürede ve en uygun maliyetle müşterilerine sunmak için gayret etmektedir.