Dünyanın Don Lastiği Türkiye'den

Rimteks firması, Avrupa, ABD, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerine yılda ortalama 200 milyon metre iç çamaşırı lastiği üretiyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Metin Pardo, yaklaşık 30 yıldır iç giyim ürünleri için lastik üretimi yaptıklarını, gelişen teknolojiyi kullanarak ürettiklerini fonksiyonel ürünler ile dünya pazarında ciddi bir yer edindiklerini ve kendi alanında Türkiye’ de ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi’ ne sahip olan ilk firma olduklarını söyledi.

Fabrikalarındaki üretimin tamamen ihracata yönelik olduğunu ifade eden Pardo, yıllık 200 milyon metre iç çamaşırı lastiği üretimi yaptıklarını, bunun 50 milyon metresi direk ihraç ettiklerini, 150 milyon metresini ise ihracat yapan firmalara sattıklarını kaydetti.

Dünyaca Ünlü Markalar Terci̇h Ediyor

Ürünlerinin doğrudan veya ihracatçı firmalar kanadıyla ihraç edildiği hatırlatan Pardo, ürettikleri iç çamaşırı lastiklerinin Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerindeki iç giyim firmaları kanalıyla daha çok Avrupa ve ABD’ ye ulaştığını belirtti.

Kaliteden ödün vermeden üretim yaptıkları için ürünlerinin dünyaca ünlü birçok marka tarafından tercih edildiğine dikkat çeken Pardo, “Günümüzde iç giyimde dünya devi olan Sara Lee’ nin markaları olan Playtex, DIM ve Lovable’ nin yanısıra Marks&Spencer, H&M, Gossard, GAP, C&A ve Zara gibi dünyaca ünlü markaların kullandığı lastikleri biz üretiyoruz” dedi.