avrupanin ic camasir lastigi

Rimteks Örme Sanayi, Marks&Spencer, H&M, GAP ve Zara gibi dünyaca ünlü markalara iç çamaşırı lastiği üretiyor. Avrupa, ABD, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülekelerine yılda ortalama 200 milyon metre iç çamaşırı lastiği ürettiklerini açıklayan Rimteks Örme Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Metin Pardo, üretimlerinin 50 milyon metresi direkt ihracata, 150 milyon metresini de ihracat yapan firmalara yönlendirdiklerini söyledi.

Ürünlerinin dünyaca ünlü birçok marka tarafından tercih edildiğine dikkat çeken Pardo, "İç giyimde dünya devi sayılan Playtex, DIM ve Lovable için üretim yapıyoruz. Bunun yanısıra Marks&Spencer, H&M, Gossard, GAP, C&A, Zara gibi markalar da lastikleri bizden alıyor" dedi.

30 Yıldır Faaliyette

Türk iç giyim firmalarının dünya pazarındaki paylarının giderek arttığını belirten Pardo, Sözlerine şöyle devam etti:

"30 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Kauçuktan üretilen lastiklere göre daha kaliteli ve uzun ömürlü olan elastandan yapılan lastik üretimine öncülük ettik. Dikişsiz olarak üretilen iç çamaşırlarına özel lastik üreterek ürün yelpazemizi genişlettik. Yine, son teknoloji termo yapıştırma yöntemiyle yüksek basınç ve ısıyla kumaşla birleştirilen lastikler üretiyoruz. Lastiklerin yıkama sonrasında çekerek beden ölçüsünü küçültüp kullanıcıyı rahatsız etmesini de önledik.” Pardo, bir firmanın ürettiği özel külotlar için özel lastik tasarımı yaptıklarını ifade etti.